Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

V prípade nadnárodnej prevádzačskej skupiny padli ďalšie obvinenia

Prezídium PZSR |MM|  Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície rozšíril obvinenie zo zločinu prevádzačstva spáchaného organizovanou skupinou ďalším štyrom osobám. K ôsmim obvineným tak pribudli 38-ročný Otto D., 22-ročný Ján M., 31-ročný Michal F. a 37-ročný Richard T. Po úspešnej januárovej medzinárodnej akcii 14 krajín pod názvom FIMATHU, zameranej na zadržanie členov medzinárodnej organizovanej skupiny prevádzačov, tak vyšetrovanie opäť pokročilo (tlačovú správa z januára nájdete: http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=uspesna-medzinarodna-realizacia-akcie-zameranej-na-prevadzacstvo).

 

Podľa zistení polície, časť tejto organizovanej skupiny pôsobila v rožňavskom okrese a  jeho okolí. Skupina tvorila súčasť väčšieho nadnárodného prevádzačského zločinného zoskupenia pôsobiaceho na území viacerých štátov, najmä Grécka, Srbska, Rumunska, Maďarska, Slovenskej republiky, Česka, Poľska,  Rakúska a Nemecka. Hlavným cieľom skupiny bolo získať pre seba priamu finančnú výhodu. Úlohy si členovia medzi sebou rozdelili, zabezpečovali ubytovanie a prevozy nelegálnych migrantov najmä štátnych príslušníkov Pakistanu, Indie a Afganistanu. Teda osôb, ktoré nie sú občanmi Slovenskej republiky, nemajú na našom území trvalý pobyt, ani potrebné cestovné doklady. Dvaja z organizátorov zabezpečovali vodičov, ktorí ilegálnych migrantov prevážali z Maďarska na územie Slovenskej republiky. V Bratislave ich prevzali ďalší prevádzači, ktorí následne cudzincov prevážali do krajín Európskej únie.

 

Obvinení sú stíhaní na slobode, po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody vo výške sedem až desať rokov.Vyšetrovanie naďalej pokračuje, je preto veľmi pravdepodobné, že doteraz k 12-tim obvineným pribudnú aj ďalší.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign