Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

V Senici úradoval neznámy podpaľač kontajnerov

159

KR HaZZ Trnava |MM| Počas dnešnej noci v období od 23:49 hod. včerajšieho dňa 24. februára 2013 až do 03:30 hod. dnešného dňa 25. februára 2013, teda v rozmedzí takmer štyroch hodín boli postupne nahlasované na operačné stredisko OR HaZZ v Senici prostredníctvom Koordinačného strediska IZS v Trnave požiare veľkého množstva kontajnerov v Senici. Na miesta uvedených udalostí boli po nahlasovaní vysielaní traja príslušníci z hasičskej stanice v Senici s technikou MB ATEGO. Prvý prípad bol zaznamenaný v už spomínanom čase na Štefánikovej ulici, ďalší o 00:39 hod. na rovnakej ulici pri domove dôchodcov a o 01:15 hod. vyrážala hasičská jednotka znovu na rovnaké miesto k ďalšiemu kontajneru pri domove dôchodcov. Vzhľadom na opakujúce sa prípady bola vyrozumená Mestská polícia v Senici, ktorá bola prítomná na všetkých následne nahlásených udalostiach. Vo všetkých uvedených prípadoch bol na lokalizáciu a likvidáciu požiarov nasadzovaný jeden vysokotlakový prúd. Po likvidácii každého z uvedených požiarov sa hasičská jednotka vždy vrátila na svoju základňu. O 02:11 hod. bol nahlásený ďalší požiar kontajnera na Hollého ulici. K udalosti boli znovu vyslaní traja príslušníci s technikou MB ATEGO. Po príchode na miesto udalosti hasičská jednotka zistila, že sa jedná o požiar dvoch plastových kontajnerov. Počas vykonávania likvidačných prác boli hasičskej jednotke postupne nahlasované ďalšie úmyselne podpálené kontajnery, a síce na uliciach Hurbanova (2 ks), Hviezdoslavova (3 ks), Palárikova (2 ks), Robotnícka (2 ks) a Priemyselná (1 ks). Zasahujúci príslušníci sa postupne presúvali k jednotlivým nahláseným miestam, pričom na lokalizáciu a následnú likvidáciu nasadzovali vysokotlakový prúd s použitím penidla. Po likvidácii poslednej udalosti a zbalení vecných prostriedkov sa hasičská jednotka vrátila o 03:30 hod. na svoju základňu. Celková bilancia úmyselného konania neznámej osoby počas dnešnej noci činí 15 podpálených plastových kontajnerov na komunálny odpad. Následkom požiarov vznikla majiteľom kontajnerov priľahlých objektov a bytoviek priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 7.500,- EUR.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign