Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Vďaka Klubu Detskej nádeje sa onkologicky a karidologicky choré deti zúčastnia letných táborov

Mgr. Mária Horníková |MM|   Klub Detskej Nádeje je občianske združenie, ktorého cieľom je pomoc a podpora dlhodobo chorých detí. Členmi KDN sú hlavne študenti VŠ, všetko dobrovoľníci. Hlavnou činnosťou členov KDN je navštevovanie hospitalizovaných detí v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na Kramároch v Bratislave na oddeleniach: onkológia, neurológia, I. a II. detská klinika a v Detskom kardiocentre NÚSCH. Rôznymi hrami, výtvarnými činnosťami, rozhovormi, atď. sa snažíme deťom spríjemniť čas strávený v nemocnici a často náročnú a dlhodobú liečbu. Viac informácií nájdete na www.kdn.sk.

  

    Finančne najnáročnejšou aktivitou Klubu Detskej Nádeje je organizovanie letných táborov pre deti s onkologickými a kardiologickými ochoreniami. Letné onkotábory organizujeme už od roku 1999, tento rok sa uskutoční pätnásty ročník. Od roku 2002 robíme dva turnusy letných onkotáborov: 1. turnus pre menšie deti od 6 do 14 rokov a 2. turnus pre väčšie deti od 14 do 18 rokov a od roku 2006 aj zimný onkotábor počas jarných týždňových prázdnin. Hlavným sponzorom onkotáborov je Liga proti rakovine z výťažku z Dňa narcisov.

V lete 2013 sa uskutočnia onkotábory v týchto termínoch:

-          onkologický tábor pre väčšie deti – 7.7. – 21.7.2013 v Hoteli Lesák v Tajove

-          onkologický tábor pre menšie deti – 4.8. – 17.8.2013 v Chate Kollárová v Ostrom Grúni

Letný kardiotábor pre deti s kardiologickými ochoreniami pripravujeme od roku 2003, tento rok je na programe jedenásty ročník. Kardiotábor Klubu Detskej Nádeje 2013 sa bude konať v termíne 29.6. – 19.7.2013 v RZ Priedhorie v Pružine pri Považskej Bystrici. Snažíme sa, aby aj tento rok bol pobyt v kardiotábore bezplatný, teda pokryť všetky náklady z 2 percent z daní a z rôznych grantov. Ak sa to nepodarí, účastnícky poplatok bude do 100 eur za dieťa (reálne náklady sú asi 400 eur).

 

Na jednom turnuse tábora sa spravidla zúčastňuje cca 30 – 36 detí, cca 10 – 13 animátorov a lekár. Všetci animátori – vedúci v táboroch a lekári sú dobrovoľníci, pracujú bez nároku na odmenu.

Jedným z cieľov nášich táborov je dať možnosť zdravotne znevýhodneným deťom zúčastniť sa na letnom tábore a zažiť tak zážitky, ktoré sú pre ich zdravých rovesníkov úplne bežné.

V programe táborov nechýbajú typické táborové činnosti ako sú hry, súťaže, diskotéky, táboráky, tvorivé dielne, výlety..., ale celý program je prispôsobený zdravotnému stavu detí. Každý tábor má spravidla celotáborovú tému, v duchu ktorej sa nesie program. Deti v tohtoročnom kardiotábore sa napr. môžu tešiť na tému Multi-kulti alebo Cesta okolo sveta za 14 dní.

  


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign