Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Vďaka prešovským policajtom muž neskočil zo 6. poschodia

KRPZ Prešov |MM|  Promptné a zároveň rozvážne konanie piatich prešovských policajtov zachránilo život 61 ročnému mužovi, ktorý chcel skočiť zo 6. pochodia bytového domu na prešovskom Sídlisku III.

Dve hliadky Obvodného oddelenia Prešov – sever a ich kolega na stálej službe mali bežnú nočnú službu z nedele na pondelok. Krátko po polnoci však na obvodné oddelenie zatelefonoval muž, ktorý sa predstavil ako Arway a s plačom policajtovi povedal, že už nevie ako ďalej v živote a že sedí na okne a ide skočiť. Policajt sa ho snažil upokojiť a rozprávaním čo najdlhšie držať na linke a zároveň zistiť informácie kde sa nachádza. Keď zistil kde sa volajúci nachádza, poslal kolegom v hliadke sms správu s informáciou o osobe, bydlisku a úmysle volajúceho. Medzitým stále s mužom rozprával. Keď sa hliadka snažila spojiť s policajtom na stálej službe, poslal im ďalšiu sms správu s oznámením, že volajúceho má stále na linke. Hneď na to sa hliadka odobrala na uvedenú adresu, kde cestou privolali ďalšiu hliadku. Po príchode na miesto policajti prekontrolovali na obytnom bloku okna, či sa tam nenachádza osoba, ktorá sa snaží vyskočiť z okna, pričom na 6. poschodí spozorovali siluetu osoby sediacu na parapetnej doske. Policajti náhodne zazvonili na niekoľko zvončekov a po pár sekundách jedna z obyvateliek otvorila, ktorá im zároveň povedala, že osoba menom Arway tam nebýva, ale uviedla im o koho by mohlo ísť. Na stálej službe policajt s mužom stále telefonoval, kde trikrát chcel volajúci hovor ukončiť a skočiť, avšak stále ho policajt zahovoril a držal na linke. Hliadky sa rozmiestnili a vybehli na 6. poschodie, kde im dvere bytu otvorila žena, ktorá uviedla, že jej manžel s niekým telefonuje. Po vojdení do bytu zbadali policajti v jednej z izieb na otvorenom okne telefonujúceho muža s fľašou alkoholu v ruke. Opatrne k nemu pristúpili a začali s ním komunikovať. On stále dookola rozprával, že ho nebaví život a chce vyskočiť z okna. Po chvíli ho opatrne stiahli z okna, posadili do kresla a vizuálne skontrolovali, či nemá vonkajšie zranenia. Následne privolali záchranárov. Po  príchode záchranárov začal byť muž agresívny a začal napádať hliadky polície a personál RZP. Policajti ho preto museli spacifikovať. Keď sa muž ukľudnil bol v sprievode polície prevezený na ďalšie vyšetrenie psychiatrické oddelenie. Na záver celý čas ďakoval policajtom  za záchranu života, nakoľko uviedol, že bol odhodlaný skočiť. Na psychiatrickom oddelení bol muž podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,02 mg/l etanolu vo vydychovanom vzduchu. Dôvodom konania 61 ročného Prešovčana mali byť jeho a manželkine zdravotné problémy.                

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign