Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Viete, čo teraz robí vaše dieťa?

KRPZ Banská Bystrica |MM|  Kampaň Viete, čo teraz robí vaše dieťa?, ktorú odštartovalo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky prostredníctvom výstav plagátov na verejne prístupných miestach, dorazila už aj do Banskej Bystrice. Kampaňpomenúva rizikové javy zasahujúce do života mladej generácie. Aktivity organizované Informačným centrom na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality Košice, sú určené predovšetkým rodičom a práve im je určená aj štrnásťstranová brožúra.

V brožúre sa čitateľ dozvie viac o samotnej kampani a ponorí sa do príbehov mladých ľudí, ktorí prepadli návykovým látkam, ale dozvie sa aj o postupoch obchodníkov s ľuďmi a pocitoch obetí novodobých otrokárov, keď boli nútení znášať každodenné príkoria. Pasáže publikácie, ktorými prispeli odborníci z oblasti medicíny a psychológie, poskytnú odpovede na otázky ako rozpoznať, že dieťa popíja alebo berie drogy, ako dlho od požitia návykových látok možno zistiť ich prítomnosť v tele bežným toxikologickým vyšetrením, ako sa odrazí požívanie návykových látok v trestnej činnosti mládeže a hazardnéhosprávania a čo je to bing – drinking.

Brožúra je ilustrovaná námetmi plagátov stredoškolákov, ktoré si môže verejnosť pozrieť od dnešného dňa 10. januára 2013, na prebiehajúcej výstave v EUROPA SHOPPING CENTRE v Banskej Bystrici, až do 8. februára 2013. Následne bude výstava presunutá do priestorov HP TESCO v Banskej Bystrici, kde si ju verejnosť môže pozrieť počas celého februára. Vo vybraných dňoch budú policajtky - preventistky z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici distribuovať spomínané brožúry a oslovovať s danou problematikou najmä rodičov detí a dospievajúcej mládeže.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign