Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Vo februári bude v SNG tiecť krv

159

SNG |MM| Slovenská národná galéria pripravila na mesiac február množstvo skvelých podujatí a noviniek. Najväčšou akciou mesiaca bude určite Valentínska kvapka krvi; uskutoční sa 14. februára, na deňsv. Valentína.

 

Vo feburári si v SNG môžete stále pozrieťdve skvelé výstavy – projekt kurátora Dušana Burana Krv a výstavu kurátoriek Lucie Gregorovej a Vladimíry Büngerovej, ktoré pripravili monografickú výstavu Jany Želibskej Zákaz dotyku; táto expozícia bola vo viacerých médiách označená za výstavu roka 2012. A to sme len na začiatku!

 

Pokračujeme cyklom Filmové krvinky v Kine Lumière, kde si každý utorok aždo 19. marca môžete pozrieťtematické filmy k výstave Krv. Vo februári uvidíte napr. švédsky film Nech vojde ten pravý, slovenský film o menštruácii Mesiac v nás či film Juraja Herza z roku 1981 Upír z Feratu. Pred každým filmom si vypočujete úvod od filmovej teoretičky Evy Filovej.

 

14. februárbude v SNG plno počas celého dňa. Hneďráno od 8:00 môže každý, kto spĺňa podmienky, darovaťnajvzácnejšiu tekutinu na Valentínskej kvapke krvi, ktorú organizujeme spolu so Slovenským Červeným krížom; bude sa konaťv priestoroch Berlinky. Pre darcov bude výstava Krv prístupná aj mimo otváracích hodín pre verejnosťod 08:00 do 20:00 h.

 

Poobede o 16:00 na Valetína k nám príde vzácny hosť– spisovateľDaniel Hevier, ktorý pokrstí svoju novú detskú knižku KR.V. alebo Krajina V. Čiže Kráľová Viktórias témou hemofílie, nízkej zrážanlivosti krvi.

 

Večer môže každý, kto má rád experimenty, absolvovaťpohybovo-výtvarný workshop Telos, ktorý bude viesťZ. Žabková. Prihlásiťsa môžete užteraz na kontakte: barbora.jurinova@sng,sk

 

Vo februári nebudú chýbaťani výklady k výstavám so zaujímavými hosťami. O Krvi v ľudovej kultúrepríde 21. 2. porozprávaťspeváčka Zuzana Homolová, etnologička Eva Krekovičová a kurátor výstavy Dušan Buran.

27. 2.bude vedúca Národného referenčného centra pre prevenciu HIV / AIDS Danica Staneková rozprávaťo 30 rokoch boja s HIV.

 

Začíname opäťs populárnymi koncertmi z cyklu Momento musicale. 20. 2. vás pozývame na Volanie krvi v opere a operete, interpretmi tentoraz budú študenti operného spevu.

 

Každú nedeľu sa môžete tešiťna Siesty v galérii, Spoločnú nedeľu pre rodiny s deťmi– tentoraz na výstave – Jany Želibskej či Thursday Artalk pre anglicky hovoriacich navštevníkov.

 

Veríme, že v programe SNG v mesiaci február si nájdete niečo, čo vás podmieti nás navštíviť. Zaručujeme jedinečný zážitok.  

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign