Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Výjazdové zasadnutie zastupiteľstva TTSK v Skalici.

TTSK | IT |  Posledné zasadnutie zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja sa uskutočnilo 12.12.2012 o 12.12 v Skalici. Zastupiteľstvo sa prvýkrát konalo mimo územia krajského mesta a podľa slov predsedu TTSK Tibora Mikuša ide o vytvorenie novej tradície. Samotnému zasadnutiu predchádzalo prijatie u primátora mesta Skalica Stanislava Chovanca. Pri tejto príležitosti sa župan TTSK, podpredsedovia TTSK a poslanci kraja zapísali do kroniky mesta.

Záverečné zasadnutie zastupiteľstva v roku 2012 sa konalo v historickej budove kultúrneho domu za účasti 32 poslancov TTSK. Na programe bolo devätnásť bodov rokovania. Najdôležitejším a najviac diskutovaným bolo odhlasovanie rozpočtu TTSK na roky 2013 – 2015. Budúcoročný rozpočet bude hospodáriť s prebytkom 5,5 milióna eur. V nasledujúcom roku bude TTSK pracovať s príjmami približne 102 miliónov eur a výdavkami viac ako 96 miliónov eur.

„Jedným z rámcov pre rozpočet je konsolidácia verejných financií.  Z toho vyplynulo akým spôsobom sa jednotlivé kraje majú podieľať na tejto konsolidácii. Sú to jednotky miliónov eur pre každý kraj. Aj preto sme sa zaviazali k memorandu, na základe ktorého ušetríme v budúcom roku päť percent na osobných a desať percent na bežných výdavkov. Všetci predsedovia samosprávnych krajov jednomyseľne toto memorandum podporili,“ uviedol predseda TTSK Tibor Mikuš.

Poslanci TTSK zároveň jednohlasne podporili návrh výziev na predkladanie žiadostí o dotáciu na budúci rok pre Podporu kultúrnych a umeleckých aktivít, Podporu činnosti mládežníckych aktivít, Podporu aktivít zameraných na pomoc sociálne odkázaných občanov, Podporu zdravia a prevencie chorôb TTSK a Podporu športových aktivít pre všetkých.

Poslanci schválili aj návrh na menovanie do funkcie riaditeľa Galéria Jána Koniarka akademického architekta Róberta Nemčeka od 1.1.2013. Všetky body riadneho 20. zasadnutia Zastupiteľstva TTSK zastupiteľstva boli schválené. „Ciele, ktoré sme si dali pre tento rok sme splnili. Som hrdý na to, že nespĺňame len veci, ktoré nám ukladá zákon, ale robíme aj mnohé aktivity navyše, ktoré nám zákon neukladá. Aj vďaka tomu sme ako jediný región Európy získali cenu Európskej komisie ako Podnikateľský región roka 2012.“


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign