Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Výstava o porušovaní ľudských práv na poli psychiatrie v Žiline

159

CCHR |MM| Žilina – Občianske združenie Občianska komisia za ľudské práva (CCHR), o.z. pripravila výstavu o porušovaní ľudských práv na poli psychiatrie s názvom Psychiatria: Pomoc alebo hrozba?,Ako môžu psychiatrické lieky zabiť vaše dieťa?v priestoroch Domu Odborov, Antona Bernoláka 51, v dátume od 15. do 21. júla, denne od 10.00 do 21.00, vstupné dobrovoľné.

Občianska komisia za ľudské práva je medzinárodné občianske združenie, ktoré už vyše 40 rokov poukazuje na porušovanie ľudských práv psychiatriou. Deti aj dospelí sú častokrát proti vôli „liečení“ psychiatrickými „liekmi“, ktoré nie sú v skutočnosti ničím iným ako toxickými chemickými látkami, ktoré pozmeňujú myseľ a správanie človeka. Medzi takéto lieky patria napríklad antidepresíva, ktoré môžu depresiu vyvolávať a spôsobovať, že osoba začne mať samovražedné myšlienky alebo vražedné úmysly, ktoré predtým nemala. Deťom aj dospelým sú podávané elektrošoky, kedy elektrický prúd prebieha priamo telom osoby, vraj na potlačenie psychotického stavu, pričom jedným z nežiaducich účinkov je, že osoba, ktorá podstúpi niekoľkonásobné elektrošoky, môže byť trvale zdravotne poškodená, začne mať vážne problémy s pamäťou, koordináciou tela, zníži sa jej IQ a schopnosť myslieť, čím je automaticky vyraďovaná zo sociálneho života, niekedy nenávratne. Taktiež môže predčasne zomrieť.

Mnohí psychiatrickí pacienti na Slovensku sú pod nátlakom a bez výberu na alternatívnu liečbu psychických problémov nútení žiť v niektorých psychiatrických zariadeniach, kde sú zatváraní do posteľových klietok, priväzovaní k posteli, kde sú im odobraté všetky osobné veci, kde musia prehĺtať toxické drogy proti vôli, a kde s nimi takmer nikto o ich duševných problémoch nehovorí. Príkladom je prípad chlapca z Martina, ktorý vo svojich 15-tich rokoch začal mať halucinácie ako výsledok užívania psychiatrických liekov, ktoré musí dodnes užívať už vyše 17 rokov. Tieto lieky, ako aj elektrošoky a injekcie mu mali pomôcť vyliečiť sa zo schizofrénie, ktorú mu vymysleli a odsúhlasili psychiatri bez exaktných dôkazov o domnelej chorobe. Podávané „lieky“ však dokázali úplný opak ako tvrdili. Teraz ako 33 ročný je natrvalo zatvorený v Sučanoch, kde je nútený užívať drogy, ktoré mu jeho halucinácie spôsobili, kde mu neustále navrhujú, že by mal podpísať ešte ďalší súhlas s elektrošokmi napriek tomu, že ich dostal už viac ako 30 krát, a kde mu pichajú injekcie na ukľudnenie alebo ho zatvárajú do klietky, keď nevedia, čo s ním.  Na svoju obranu pred elektrošokmi poškodzuje v ústave elektrické zástrčky a svietidlá, aby im zabránil v tom, že ho znovu budú biť do mozgu pomocou elektriky, pretože pomoc z vonku je ešte stále pre neho neúčinná z dôvodu legislatívnych obmedzení.

Psychiatria nepoužíva bezpečné a ľudské metódy pri pomoci ľuďom riešiť ich psychické problémy. Psychiatria v skutočnosti nič pre pacienta nerobí, okrem toho, že ho označí vymyslenou diagnózou, že má duševnú chorobu, pacient ide na trvalý dôchodok, užíva drogy horšie než LSD, a stane sa doživotne vyvrheľom spoločnosti.

Na výstave nájdete na paneloch a obrazovkách prezentované historické fakty o holokauste, eugenike, rasizme, gulagoch, lobotómii, elektrošokoch, podávaní psychofarmák deťom, používaní obmedzovacích prostriedkov, a o tom, ako sa vymýšľajú psychiatrické diagnózy. Celá výstava je podávaná z pohľadu porušovania základných ľudských práv. Výstava je nevhodná pre deti mladšie ako 15 rokov.

Obrazové materiály obsahujú rozhovory a výpovede psychiatrov, neurológov, psychológov, biochemikov, učiteľov, profesorov histórie vied a lekárstva, profesorov prírodných vied, právnikov, archivárov, profesorov sociológie a iných. Štatistické a obsahové informácie tejto výstavy boli vyrobené v USA a poskytujú veľa údajov z amerických zdrojov, ktoré však platia rovnako aj pre iné krajiny po celom svete, vrátane Slovenska.     

Získajte fakty. Navštívte výstavu v Dome Odborov, Antona Bernoláka 51 v Žiline, od 15. do 21. júla 2013 denne od 10.00 do 21.00. Informujte sa o tom, ako sa psychiatrii podarilo dostať verejnosť pod kontrolu v minulosti a aké sú ich strategické plány do budúcnosti.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign