Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 25. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Vývoj trestnej činnosti na KR PZ v Trnave v uplynulom roku

KRPZ Trnava |MM| Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave hodnotí vývoj trestnej činnosti za uplynulý rok ako pozitívny, nakoľko došlo k poklesu zistených trestných činov o 97, pričom celkom polícia zistila 8860 trestných činov. Pozitívne možno hodnotiť aj skutočnosť, že viac ako polovica trestných činov – 53,7% bolo objasnených, čo je o 3,8% viac ako v predchádzajúcom roku.

 

            Násilná kriminalita predstavuje širokú škálu kriminálnych činov od domáceho násilia cez prípady pouličnej kriminality až po brutálne vraždy. Celkovo bolo na úseku násilnej kriminality zistených  576 trestných činov, čo je o 10 menej ako v predošlom roku. Polícia 62,3% z nich objasnila. Polícia vyšetrovala 14 prípadov vrážd, čo je o 4 viac ako v predchádzajúcom porovnateľnom období, 10 z nich polícia aj objasnila.  Počet zistených lúpeží stúpol len mierne, o 4 prípady na celkový počet 115. Polícia 48% objasnila, čo je zároveň o 5,5% viac ako v predošlom roku.

 

            Na úseku mravnostnej kriminality zaznamenala polícia 73 trestných činov, pričom došlo k zníženiu počtu o 22 a k nárastu objasnenosti o 16%. Do tejto kategórie patria trestné činy znásilnenia, pohlavného zneužívania a obchodovania s ľuďmi, pričom špecifikom tohto druhu trestnej činnosti je jej latentnosť.

 

Na úseku majetkovej trestnej činnosti polícia zaznamenala mierny pokles (o 34), pričom zistených bolo celkom 3653 trestných činov. V štruktúre trestnej činnosti sa majetková kriminalita podieľala  41 percentami. Významnú časť predstavovali krádeže vlámaním (1072) do rôznych objektov. Majetková kriminalita bola viac ako z polovice páchaná viackrát trestanými osobami, zväčša kvalifikovaným spôsobom. V mnohých majetkových trestných činoch veľkú úlohu zohráva nepozornosť majiteľov a ľahkovážny prístup ku svojim vlastným veciam. Vo veľkých nákupných centrách dochádza v nákupných špičkách, počas víkendov a sviatkov, ku krádežiam na osobách a krádežiam osobných vecí, neraz ponechaných bez dohľadu v nákupných košíkoch.      

 

V oblasti ekonomickej trestnej činnosti polícia zaznamenala pokles trestných činov o 375, pričom celkom bolo zistených 1597 prípadov. Objasnené boli takmer na 50%. Medzi najrozšírenejšie druhy patria rôzne podvody, neodvedenie dane a poistného, skrátenie dane ale  aj falšovanie, pozmeňovanie a neoprávnená výroba peňazí a cenných papierov. 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign