Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Začala posledná tohtoročná celoeurópska dopravno-bezpečnostná akcia

Prezídium Policajného zboru oddelenie komunikácie kancelárie prezidenta| IT | Medzinárodná organizácia TISPOL,ktorá spája služby dopravnej polície európskych štátov, organizuje od dnešného dňa (10.12. 2012) do nedele (16.12. 2012) dopravno-bezpečnostnú akciu. Posledná tohtoročná akcia je zameraná na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu a iných návykových látok za volantom. Cieľom celoeurópskej policajnej akcie je znížiť počet nehôd a zabezpečiť plynulý chod cestnej premávky. Kontrole sa nevyhnú vodiči nákladných, osobných, ale aj nemotorových dopravných prostriedkov.

Nezabúdajte, že už viac ako rok platí zákon, podľa ktorého môžete ísť za alkohol do väzenia až na jeden rok. Stačí, ak nafúkate viac ako jedno promile. Väzenie vám hrozí aj v prípade požitia iných návykových látok a odmietnutia vyšetrenia. Zároveň môžete prísť o vodičský preukaz až na 10 rokov a dostať nemalú pokutu. 

Zvýšený počet hliadok bude okrem alkoholu kontrolovať aj dodržiavanie povolenej rýchlosti, používanie bezpečnostných pásov, ale aj dodržiavanie základných povinností vodičov. Kto ešte stále nemá zimné pneumatiky, riskuje pokutu 60 eur. Telefonovanie či iné nepozornosti za volantom vás môžu stáť tiež 60 eur.

Prekročenie rýchlosti a opití šoféri sa podpisujú pod najviac dopravných nehôd.Vozidlo sa stáva neovládateľným a to má za následok tragické havárie. Bezdôvodne pri nich ročne zomierajú stovky ľudí. Štatistiky však ukazujú klesajúci počet smrteľných dopravných nehôd. Tento rok za jedenásť mesiacov zomrelo na cestách 269 osôb. Oproti minulému roku je ich až o 21 menej. To by nám mohlo byť povzbudením do ďalšieho znižovania tragických dopravných nehôd.

Nejazdiť pod vplyvom alkoholu a dodržiavať dopravné predpisy sa oplatí za každých podmienok. Nie len pri kontrolných akciách policajtov. Nejde predsa o dávanie vysokých pokút, ale o bezpečnú jazdu bez strát na životoch.

Znižovanie nehôd, ochrana života a zdravia i bezpečnosť cestnej premávky je prioritou. Dopravné polície európskych štátov spolupracujú niekoľko rokov  a  začiatkom budúceho roka už pripravujú ďalšiu podobnú dopravno-bezpečnostnú akciu.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign