Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Žiaci a učitelia ZŠ s MŠ Šoporňa podajú pomocnú ruku prírode

Mgr. Milan Vlček | Žiakom a učiteľom ZŠ s MŠ Šoporňa nie je ľahostajné, v akom prostredí žijú a trávia voľný čas. Preto sa rozhodli podať pomocnú ruku prírode. Po vzore nadšencov z Obecného úradu v Šoporni, vodných športovcov, obyvateľov obce Šoporňa  v spolupráci s Povodím Váhu zorganizujú v piatok 26. apríla 2013 od 10:00 hod. veľkú brigádu – budú čistiť brehy Vodnej priehrady Kráľová, uviedol starosta Šoporne Milan Vlček.

V tomto roku je to už druhá veľká brigáda na priehrade. V sobotu 23. marca zorganizovali obecný úrad, vodní športovci a hasiči prvé čistenie,  pri ktorom desiatky dobrovoľníkov vyzbierali vyše 200 vriec odpadu – fliaš, pneumatík, nárazníkov z áut, či iných naplavenín. Nadšenci vtedy vyčistili 500 metrový úsek brehu. Starosta Milan Vlček očakáva, že vyše 300 žiakov v piatok vyčistí ďalších 500 metrov.

Brigády na Vodnej priehrade Kráľová sú v Šoporni už tradíciou. Založil ju dnešný starosta, vtedy ešte riaditeľ tamojšej školy v roku 2007. Odvtedy každoročne pred letnou sezónou dobrovoľníci a žiaci, ktorým záleží na prostredí, v ktorom žijú, zbierajú odpad po nezodpovedných spoluobčanoch.

Kráľovská priehrada je obľúbeným miestom na oddych nielen Šoporňanov, ale aj mnohých obyvateľov okolitých obcí. Je súčasťou Vodného diela Kráľová, ktoré má rozlohu viac ako 10 kilometrov štvorcových. 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign